Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Informacje 7 dni TG Stacji  

  Zapraszamy do obejrzenia INFORMACJI 7 DNI przygotowanych przez redakcję lokalnej telewizji TG Stacja. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego znalazł się m.in. materiał o awanturze podczas Sesji Rady Powiatu w związku z pismem jakie opozycja wystosowała do RIO oraz wypowiedź  radnego Józefa Korpaka broniącego inwestycji w Kaletach - (od 1:30 minuty materiału).

  Informacje 7 dni TG Stacji
 • Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja  

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kaletach rozpoczęły się o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, uroczystą mszą św. koncelebrowaną. Pierwszą intencję – za Ojczyzną - odprawił ks. proboszcz Wojciech Ciosmak, natomiast ks. wikary Michał Wąs sprawował mszę św. w intencji strażaków.
  Po mszy św. na czele z Miejską Orkiestrą Dętą uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację.

  więcej
  Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
 • Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja  

  Wzorem lat poprzednich, miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę, która odprawiona zostanie o godzinie 11.00 w kościele św. Józefa w Jędrysku. Po mszy św. delegacje i poczty sztandarowe przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przejdą pod Pomnik Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację w centrum miasta, gdzie złożą wiązanki kwiatów. Natomiast o godzinie 13.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach, gdzie otwarta zostanie wystawa fotografii Aleksandra Załęskiego. 
  Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach święta.

  więcej
  Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja
 • JUŻ DZIŚ FILMOWE HITY Objazdowego Kina Orange w MDK Kalety  

  6 maja 2015 roku (środa) serdecznie zapraszamy wszystkich na sesnse filmowe Objazdowego Kina Orange w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. W majowej ramówce przewidziane jest wyświetlenie czterech filmów w sześciu seansach.
  - Godz. 8:00 i 17:45 Szybcy i wściekli 7.
  - Godz. 10.30 i 16.00 Sekrety morza.
  - Godz.12.15 Karski i władcy ludzkości.
  - Godz. 20.30 Oculus.

  więcej
  JUŻ DZIŚ FILMOWE HITY Objazdowego Kina Orange w MDK Kalety
 • Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety  

  Wczoraj, 29 kwietnia, tradycyjnie już w klubie w Drutarni, uczniowie kaletańskich szkół zmierzyli się w finale Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety. Test składał się z 20 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat historii, przyrody oraz aktualnych wydarzeń, które mają miejsce w naszym mieście.

  więcej
  Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety
 • UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!  

  Spektakularnym zwycięstwem 5:1 nad drużyną Warta Kamieńskie Młyny, w dniu wczorajszym drużyna seniorów KS UNIA Kalety zapewniła sobie tytuł Mistrza PUCHARU POLSKI Podokręgu Lubliniec. Zwycięstwem nad Kamieńskimi Młynami Unia awansowała do I rundy Pucharu Polski Śląskiego ZPN, a pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie drużyna Piast II Gliwice. Zdobycie mistrzostwa na szczeblu lublinieckim jest ogromnym sukcesem dla Kaletańskiego Klubu Piłkarskiego. Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom, trenerom oraz działaczom sportowym. Życzymy dalszych sukcesów!

  więcej
  UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!
 • Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu  

  Informujemy, że w dniach od 27 kwietnia do 1 maja br. Urząd Miejski w Kaletach będzie czynny w następujących godzinach:
  - poniedziałek od godz. 7.30 do 15.30;
  - wtorek od godz. 7.30 do 15.30;
  - środa od godz. 7.30 do 15.30;
  - czwartek od godz. 7.30 do 15.30;
  - piątek – nieczynne

  więcej
  Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu
 • Uwaga PSZOK nieczynny  

  Informujemy, że w dniach od 2 do 5 maja 2015 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod nr tel. 784 691 115.

  Uwaga PSZOK nieczynny
 • Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015  

  W niedzielę 26 kwietnia na zbiorniku wodnym Zielona Górna odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Kalety. W tym roku mistrzowski tytuł wywalczył Tomasz Ocelok z wynikiem 5,09 kg złowionych ryb. Za nim na podium uplasowali się: Jacek Lubos (4,17 kg) i Jerzy Pakuła (4,09 kg). Miejsce czwarte zajął Stanisław Szmalemberg (3,34 kg), zaś piąte Seweryn Cichoń (3,2 kg). W rywalizacji juniorskiej zwyciężył Łukasz Golus przed Szymonem Banduchem.

  więcej
  Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015
 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015  

  Animatorzy Orlika w Kaletach zapraszają amatorów piłki nożnej do udziału w: TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH ORLIK CUP 2015. Turniej rozegrany zostanie w dniach 3.05.2015 roku na boisku Orlik przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015
 • Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta  

  Miasto Kalety otrzymało pozwolenia od Wojewody Śląskiego i Starosty Tarnogórskiego na budowę ostatniego odcinka kanalizacji sanitarnej w Mieście Kalety. Dotyczy to dzielnic Miotek, Zielona, Mokrus i Truszczyca. Otrzymane pozwolenia budowlane oznaczają zakończenie etapu projektowego budowy kanalizacji. Urząd Miejski pracuje nad możliwością sfinansowania inwestycji m.in. poprzez pozyskanie środków zewnętrznych na pokrycie części inwestycji w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014 – 2020. Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji technicznej odbył się w lipcu 2013 roku.

  Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta
 • Międzygminny Konkurs Matematyczny  

  W dniu wczorajszym, 27 kwietnia 2015 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaletach przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Matematyczny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.Organizatorem konkursu był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz dr Józef Kalinowski.
  W skład komisji sprawdzającej prace weszli: dr Józef Kalinowski i nauczyciele matematyki, którzy byli opiekunami uczniów biorących udział w konkursie. Konkurs przeznaczony był dla uzdolnionych matematycznie uczniów drugiego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.

  więcej
   Międzygminny Konkurs Matematyczny
 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  Wszystkich miłośników tenisa stołowego zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Turniej rozegrany zostanie w dniach 30.04 i 1.05 – 2015 roku na sali gimnastycznej PSP nr 1 w Kaletach przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!  

  W dniu 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!
 • Znaleziono torbę sportową  

  Informujemy, że w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w okolicach stadionu miejskiego przy ul. Fabrycznej 35 w Kaletach znaleziono torbę sportową z zawartością. Więcej informacji pod numerem telefonu 511 429 223.

  Znaleziono torbę sportową

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM