Wtorek, 23 Kwietnia 2024  Imieniny: Jerzego, Wojciecha WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat nowej ścieżki dydaktycznej, która powstała przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Zadanie było realizowane z udziałem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   

  Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku
 • Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 16 września 2021 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety wypowiada się na temat otwarcia największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim, zlokalizowanej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Miasto Kalety na realizację całego zadania pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917.568,53 PLN.
   

  Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim
 • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej
 • Wrześniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (17 września), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, wrześniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakat dotyczący "Niedzieli z Cittaslow"oraz plakat z reklamą spektaklu "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się w MDK 20 października, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, artykuł dotyczący zakończenia partnerskiego projektu "Dobre rady na odpady", nowy rozkład jazdy busów na trasach obsługiwanych przez firmę GTV BUS, informacje kaletańskiego MOPS-u, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także terminarz jesiennych domowych spotkań KS Unia Kalety. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Wrześniowy numer
 • Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety  

  Zarząd Koła PZW Kalety informuje, że 3 października 2021 r. o godz.12.00 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 2. Członkowie Koła proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji członkowskiej.

  Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety
 • Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Tradycyjnie, jak co roku, również tego lata Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłosił konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Pomysłowości i oryginalności w tworzeniu rabat, kwietników oraz dekoracji balkonów naszym mieszkańcom nie brakowało, dlatego zdecydowano, że w roku 2021 wyróżnieni zostaną: p. Renata Kwiecińska, p. Jan Sporek oraz p. Magdalena Gambuś. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas październikowej sesji Rady Miejskiej, o czym laureaci zostaną poinformowani listownie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  więcej
  Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 30 września 2021 r. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
  Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
 • Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana
 • Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście  

  Swoją wakacyjną działalność zakończyła niedawno pasieka edukacyjna w Ichtioparku, gdzie pod okiem doświadczonego pszczelarza udostępniona była dla gości. Umożliwienie podglądania tych pożytecznych owadów okazało się wielką atrakcją dla mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. To już drugi sezon funkcjonowania pasieki edukacyjnej w naszym mieście i trzeba przyznać cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Weekendami obiekt gościł bardzo wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej, którzy chwalili pomysł utworzenia takiego miejsca. Również nasi mieszkańcy chętnie odwiedzali pasiekę, a przeszklony ul robił wrażenie nie tylko na najmłodszych.

  więcej
  Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście
 • Zapraszamy na "Niedzielę z Cittaslow"  

  Już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę "Niedzieli z Cittaslow". W ramach wydarzenia o godz. 14.00 wystartuje rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

  więcej
  Zapraszamy na
 • Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!  

  W sobotę i niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która czynna będzie w tym sezonie już po raz ostatni. W godzinach 13.00 – 17.00 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów wędkarskich, a także otrzymania przynęty do łowienia. Zapraszamy

  Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!
 • Już w niedzielę rajd na orientację  

  Zapraszamy do zapisów na rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Zgłoszeń można dokonywać mailowo pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl jeszcze tylko dziś (piątek) do godziny 17.00. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników przewidywany jest poczęstunek. Więcej szczegółów w regulaminie.

  więcej
  Już w niedzielę rajd na orientację
 • Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku  

  Kończący się niedługo sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całej okolicy. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami.

  więcej
  Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku
 • Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze  

  W najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., zapraszamy mieszkańców Kalet na spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze. Punkt konsultacyjno-informacyjny działał będzie w godzinach 12.00-20.00 w zielonym namiocie na terenie ICHTIOPARKU. W trakcie spotkania zostaną przedstawione m.in. informacje o programie dotyczące warunków i możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizacje budynków jednorodzinnych. Serdecznie zapraszamy.

  Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM