Czwartek, 18 Lipca 2024  Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już 21 marca w Truszczycy  

  Zapraszamy na IX już z kolei Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny, które odbędzie się w tym roku dokładnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Szczegóły na plakacie i w regulaminie biegu.
  Regulamin – pobierz
  Karta zgłoszeniowa – pobierz
  Mapa dojazdu – pobierz

  więcej
  IX Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny już 21 marca w Truszczycy
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.12.2019 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 4,6 %;

  – Województwo Śląskie 3,6 %;

  – Kraj 5,2 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2020 r. było 239 bezrobotnych, w tym 155 kobiet. 31 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Śmierć Youtubera – spektakl Marka Bieleckiego w marcu w MDK w Kaletach  

  Serdecznie zapraszamy 29 marca 2020 r. o godz. 18.00 do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na sensacje pt.: „Śmierć Youtubera” z udziałem Pana Marka Bieleckiego w reżyserii Gerwazego Reguły. Jak zapewne nasi mieszkańcy wiedzą, wspaniały aktor Pan Marek Bielecki wywodzi się z Kalet. W naszym mieście zamieszkuje jego matka oraz siostra, dlatego też niejednokrotnie można spotkać Go na ulicach Kalet. Marek Bielecki jest Doktorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi był wykładowcą oraz Dziekanem Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST Katowice. Znany również szerszej widowni z produkcji telewizyjnych i filmowych: rola Ojca w nominowanym do Oscara filmie krótkometrażowym „Męska sprawa” w reżyserii Sławomira Fabickiego, rola Badylarza w „Z odzysku” również filmie Fabickiego. „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego, jako Henryk Niesioł , pojawił się też w serialu „Miodowe lata” oraz „Święta Wojna”. Bilety na spektakl w cenie 10 zł do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach I piętro pokój 11.

  więcej
  Śmierć Youtubera – spektakl Marka Bieleckiego w marcu w MDK w Kaletach
 • Radio Piekary o X Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, o zbliżającej się dziesiątej już konferencji pn.: “Zielonej w nowym sezonie turystycznym”. Konferencja zorganizowana zostanie w marcu 2020 w dzielnicy Zielona.

   

  Radio Piekary o X Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej
 • Konkurs dla przedsiębiorców Granty na Eurogranty  

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs nr 1 na dofinansowanie projektóww ramach poddziałania 2.3.6 Granty na Eurogranty. Celem konkursu jest sfinansowanie kosztów przygotowania projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z programów Unii Europejskiej, w szczególności: Horyzont 2020, COSME, Kreatywna Europa, LIFE. Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej w terminieod 21 stycznia 2020r. do 12stycznia 2021r.(w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00:00).

  więcej
  Konkurs dla przedsiębiorców Granty na Eurogranty
 • Radio Piekary o ofercie programowej kaletańskiego MDK-u  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki wypowiada się na temat bieżącej działalności kaletańskiego MDK-u.

  Radio Piekary o ofercie programowej kaletańskiego MDK-u
 • Seniorzy nie próżnują  

  Podczas kilku ostatnich spotkań Klubu Seniora, które odbywają się w każdy czwartek o godz.12.00 wiele się działo. Klub Seniora połączył siły z grupą Senior Wigor, który funkcjonuje od paru lat  w MDK Kalety. Członkowie klubów wspólnie mieli możliwość zobaczyć JASEŁKA w wykonaniu uczniów klasy III B PSP Nr 1 w Kaletach w reżyserii Pani Danuty Michalik - wychowawczyni tej klasy. Wzruszający, pięknie przygotowany spektakl, z dobrą muzyką ucieszył wszystkich widzów. Dzieciaki pokazały niesamowite walory artystyczne, doskonale oddając narodziny Pana Jezusa w stajence.

  więcej
  Seniorzy nie próżnują
 • Kwalifikacje wojskowe - komunikat  

  Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu tarnogórskiego zostanie przeprowadzona w dniach od 02.03.2020 r. do 08.04.2020 r. Termin kwalifikacji dla Miasta Kalety (mężczyźni), został wyznaczony na dzień 2 i 3 marca 2020 r., kobiety 8 kwietnia 2020 roku. Kwalifikacja wojskowa odbywać się będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, ul. Sienkiewicza nr 16.

  więcej
  Kwalifikacje wojskowe - komunikat
 • W tym roku kolejny etap remontu ul. Koszęcińskiej w Drutarni  

  Zgodnie z planowanym przez Powiat Tarnogórski podziałem środków na remonty dróg powiatowych Gminie Kalety przypadnie w tym roku kwota 280.000 zł. Na terenie Miasta Kalety planowany jest remont ulicy Koszęcińskiej od ronda w kierunku Koszęcina, na odcinku długości ok 600 mb.

  więcej
  W tym roku kolejny etap remontu ul. Koszęcińskiej w Drutarni
 • Pomoc Miasta Kalety dla Powiatu Tarnogórskiego na wykonanie projektu chodnika w ciągu ul. Ofiar Katynia w Kaletach Zielonej  

  Wzorem lat poprzednich Gmina Kalety zadeklarowała pomoc dla powiatu tarnogórskiego na realizację inwestycji drogowych w naszym mieście. Tym razem pomoc dotyczy projektu chodnika w ciągu ulicy Ofiar Katynia w Kaletach na odcinku od skrzyżowania z ul. Tarnogórską do skrzyżowania z ul. Stawową, w wysokości 50 % kosztów wykonania ww. zadania. W związku z powyższym po przeprowadzeniu przez powiat przetargu na ww. cel i ustaleniu dokładnej wartości inwestycji, przygotowany zostanie projekt uchwały Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu.

  więcej
  Pomoc Miasta Kalety dla Powiatu Tarnogórskiego na wykonanie projektu chodnika w ciągu ul. Ofiar Katynia w Kaletach Zielonej
 • Pomoc terapeutyczna w gminie  

  W siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (I piętro – pokój 7a) jest możliwość skorzystania z zajęć z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Ww. Specjalista udziela pomocy mieszkańcom naszego miasta, dotkniętych problemem uzależnień, a także członkom ich rodzin. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub w osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaletach (pokój nr 7a). Najbliższe wolne terminy: 25 luty 2020 r. , 10 i 24 marzec 2020 r. w godz. 15:30-18:30. Informujemy również, że w każdą środę od godz. 16:30-19:00 osoby uzależnione lub współuzależnione znajdą wsparcie w Kaletańskim Stowarzyszeniu Abstynenckim „Twoja szansa” - telefon 885 605 050.

  Pomoc terapeutyczna w gminie
 • Zarejestruj się w systemie EKOZARZĄDZANIA I AUDYTU EMAS  

  Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska za pośrednictwem strony internetowej http://www.emas.gdos.gov.pl zachęca firmy, jak i instytucje niekomercyjne działające i mające wpływ na środowisko na terenie województwa śląskiego do możliwości uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Systemu Ekozarządzania i Audytu EMAS. Rejestracja w tym systemie oznacza spełnienie przez organizacje najwyższych wymagań ochrony środowiska. EMAS to  użyteczne narzędzie tworzenia w organizacjach zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami i energią.

  więcej
  Zarejestruj się w systemie EKOZARZĄDZANIA I AUDYTU EMAS
 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą o informowanie o wszelkich przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego w szczególności w rejonie osiedla przy ul. 1 Maja.  Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997. Powyższe informacje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie Miasta Kalety, jak i pozwoli skuteczniej ścigać sprawców zakłóceń ładu i porządku publicznego.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020. Realizatorem programu w gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W roku bieżącym program ten będzie obejmować dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów. Pierwsza dostawa żywności nastąpi już w miesiącu lutym 2020 r.

  więcej
  Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.
 • Stadion sportowy KS Uni Kalety laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019  

  Miło nam poinformować, że miejski obiekt sportowy – stadion Klubu Sportowego Unia Kalety, został laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019. Celem ogólnopolskiego konkursu było dotarcie do jak najszerszego grona przedsiębiorców oraz klubów i wyłonienie tych spełniających najwyższe standardy w danej dziedzinie gospodarczej. Firmy i kluby były oceniane na podstawie opinii, jaką posiadają na witrynach branżowych i portalach społecznościowych. W zestawieniu sporządzonym w oparciu o ocenę klientów, nasz miejski obiekt sportowy uzyskał 9,2 na 10 punktów.

  więcej
  Stadion sportowy KS Uni Kalety laureatem w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej 2019

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM