Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ferie, ferie i po feriach!  

  Czas ferii minął, skończyły się również zajęcia dla najmłodszych organizowane w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, z których skorzystała ponad setka dzieci z terenu naszego miasta. Dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 17.00. Mogły również korzystać z bezpłatnego dojazdu na zajęcia. Codziennie zorganizowany był dla nich słodki poczęstunek oraz herbatka.

  więcej
  Ferie, ferie i po feriach!
 • Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku  

  W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
  Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku
 • Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”  

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2020 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do dnia 15 marca 2020 r.

  więcej
  Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”
 • Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku  

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę notarialną dotyczącą nabycia na rzecz Gminy Kalety nieruchomości położonej w Kaletach przy ul. Krótkiej o powierzchni 0,14 22 ha. Zakupiona nieruchomość zostanie przeznaczona na stworzenie nowych miejsc postojowych dla samochodów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w okolicy kościoła – szczególnie ulicy ks. Rogowskiego i ul. Krótkiej.

  więcej
  Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku
 • PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH  

  W dniu 23 stycznia br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Kaletach, na której rozpatrywano projekt uchwały w sprawie zmiany - podwyższenia stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązująca od dnia 1 kwietnia 2019 r. dotychczasowa stawka 19,00 zł za osobę w przypadku segregowania odpadów i związane z tą stawką wpływy od mieszkańców do budżetu miasta nie pokrywają wydatków jakie, Miasto ponosi w związku z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

  więcej
  PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH
 • Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami  

  W 2020 roku we współpracy z miastem partnerskim Vitkov z Republiki Czeskiej Miasto Kalety będzie uczestniczyło w projekcie pn. „Dobre rady na odpady“. Głównym celem realizacji tego projektu jest wspólne rozwiązanie problemu właściwego sortowania odpadów na polsko-czeskim pograniczu. Wymiana doświadczeń, transfer dobrych praktyk, poprawa segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, szkołach, biurach i instytucjach w Vítkovie i Kaletach oraz ich lokalnych częściach, ekologia, ochrona przyrody w regionie.

  więcej
  Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami
 • Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach  

  "738 tys. zł zabezpieczyli radni Kalet w miejskim budżecie na drugi etap budowy parkingu w Miotku. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu. Materiał ukazał się również w tradycyjnym wydaniu “Gwarka” z 21 stycznia 2020 r.

  więcej
  Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach
 • Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 23 stycznia 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. W pierwszych punktach porządku obrad burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Janiną Perz wręczyli nagrody laureatom konkursu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje, nagrodę odebrali: w imieniu męża Pani Małgorzata Przybyłek oraz Pan Leonard Hadyk.

  więcej
  Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Znowu środki unijne dla Kalet  

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki z Unii Europejskiej na termomodernizację. Dziś otrzymaliśmy informację, że po raz kolejny nasze miasto pozyskało wspomnianą dotację. Mowa tu o ponad 480.000,00 zł bezzwrotnej dotacji, które zasili budżet Miasta Kalety. W ramach niniejszego projektu kompleksowej termomodernizacji zostaną poddane trzy budynki wielorodzinne będące w zasobach Miasta Kalety, przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9.

  więcej
  Znowu środki unijne dla Kalet
 • Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców  

  Uczestnicy zajęć feryjnych Miejskiego Domu Kultury w Kaletach wyjechali dzisiaj wraz z opiekunami na łyżwy do Gliwic. Duże, kryte lodowisko zrobiły na naszych najmłodszych ogromne wrażenie. Jak widać, dzieci bawiły się wspaniale! Jutro, na zakończenie ferii, o godzinie 10.00 w kaletańskim MDK-u planowany jest dla dzieci bal przebierańców. Serdecznie na niego zapraszamy! Bilety na lodowisko oraz transport sfinansowane zostały dla naszych najmłodszych przez Miasto Kalety.

  więcej
  Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021  

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 17 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 br.

  więcej
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2019 roku z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.
 • Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorców  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. Jest to materiał na temat IX Gali Przedsiębiorców, jaka odbyła sie w naszym mieście 10 stycznia 2020 r.

   

  Radio Piekary o kaletańskiej Gali Przedsiębiorców
 • Uwaga hodowcy trzody chlewnej  

  W związku z występowaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) istnieje konieczność podejmowania w województwie śląskim działań zapobiegawczych, w tym monitorowania zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików. Mieszkańców naszej gminy informujemy o konieczności zgłaszania padłych dzików na nr Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego 112.

  Uwaga hodowcy trzody chlewnej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM